Toplu Konutlarda Isınma

Toplu Konutlarda Isınma

TOPLU KONUTLARDA ISINMA

 

Toplu konutlarda ısınma için helezonlu sistemler için pirinç,fındık ve erik ebatlarında, elle atmalı kazan sistemlerinde ise limon, portakal, ayva ve kelle ebatlarında kömürler en uygundur.

 

OTOMATİK YÜKLEMELİ  SİSTEMLER: Helezonlu sistemlere giren pirinç,fındık ve erik ebatları kazan helezonunun büyüklüğüyle ve yanma teknesiyle alakalıdır. Bu kömürlerin  düzgün ebatlarda ve tozsuz olması sistemde kömürün verimli yakılması için çok önemlidir. Biz İNCİ KÖMÜR olarak tesislerde kömürleri istenilen ebatlarda elemek için elek boyutlarına ve elenirken kömürün nem oranlarına çok dikkat ediyoruz. Böylece kömürlerin içinde toz ve istenmeyen ebat kesinlikle olmuyor.Bu da kömür verimli ve sıkışmadan yanmasını sağlıyor.

 

Sitelerin istek ve bütçelerine göre 7.000kkal/kg ile 7.500 kakal/kg arasında sibirya kömürleri, 4.000kkal/kg ile 5.000 kkal/kg arasında da yerli kömürlerin satışını yapmaktayız.

 

ELLE YÜKLEMELİ SİSTEMLER: Elle yüklemeli sistemlerde kazan büyüklükleri ve kapasiteleri çok önemlidir. İNCİ KÖMÜR olarak kömürün yanacağı kazan sistemini inceledikten sonra kazan için ideal boyutlarda kömür vererek en verimli şekilde yanmasını sağlıyoruz.Tabii burda ateşleyicinin de kazanda kömürü uygun yere atması, yastıklama sistemiyle yakması ve duman borularını hafta 1 kez temizlemesi de çok önemlidir. Firmamız istenildiği takdirde apartman veya site görevlisine işyerimizde uygulamalı olarak kazan yakma eğitimi vermektedir.