MAKALELER

MAKALELER

28/02/2018

Sanayi Kazanlarında Uygun İthal Kömürün Kullanılması


Kategori:Genel 
Gönderen: admin

Her türlü sanayi  kazanı için uygun kalite ve ebatta ithal kömür tedariki yapan İNCİ ENERJİ Ege Bölgesi ağırlıkta olmak üzere birçok bölgeye ithal kömür satış ve lojistiği yapmaktadır. Kazan tipine göre ithal kömürün ebat, kalori, kül, uçucu, nem, kül ergime derecesi, kükürt gibi özellikleri kazanda verimli yanması için çok önemlidir. İNCİ ENERJİ olarak mevcut kazan tipinize göre en uygun ithal kömürü sunarak enerji maliyetlerinizi minimumlara düşürüyoruz.

Bir çok ebatta ithal kömür üretimi yapan İNCİ ENERJİ; 0-7mm toz, 5-10mm pirinç, 7-12mm nohut, 12-20mm fındık, 20-26mm erik, 26-55mm ceviz, 55-80mm limon, 80mm-150mm ayva ve 150mm üzeri karpuz ebatlarında eleme yapmaktadır. Kazan tipine göre en uygun ebatta kömürün üretilmesi en az kömürün kalori değeri kadar önemlidir. Örneğin 7.000kkal/kg olan bir kömürün yanlış ebat olmasından dolayı %10 verimsiz yanması; kömürden aldığınız enerjiyi 6.300 kkal/kg olarak almanıza neden olacaktır.

Kömürün kül ergime derecesinin kazan iç yanma derecesinden düşük olması kömürün ergiyerek taze hava deliklerini kapatmasına ve verimsiz yanmasına neden olacaktır. Bu gibi nedenlerden dolayı ithal kömürün sisteminizde en verimli şekilde yanması için kömür tedariki yapan firmanın da en az makine enerji yetkilileri kadar bu işi bilinçli yapması çok önemlidir.