Sanayi Kömürleri

Sanayi Kömürleri

 

İNCİ ENERJİ olarak firmamız sanayi kömüründe 0-10mm kuru toz, 0-20mm kuru toz,  0,5-10mm yıkanmış toz, 5-12 pirinç kömürü  ve 10-25mm arasında da farklı ebatlarda fındık ve erik  kömürlerinin tedarikçiliğini yapmaktadır. Sanayi kuruluşlarının kazan sistemlerine göre farklı ebatlarda kömürler üretebilmekteyiz. İNCİ KÖMÜR olarak Soma ve yakın kalitelerde bir çok kömür maden ocaklarıyla çalışmaktayız. İthal kömürlerde de sibirya menşeli kaliteli kömürleri (Karyak, Karbontay, Süper Enerji, Süper Karbon)  İzmir, Denizli, Aydın, Muğla, Antalya, Isparta, Afyon, Balıkesir, Ankara, Samsun, Mersin, Burdur, Uşak, Adapazarı, Mersin, Manisa  gibi bir çok şehire dağıtım yapmaktayız.

SANAYİDE SOMA KÖMÜRÜ 

Soma 0,5-10 toz, pirinç kömürü bir çok sanayi kazanında yanabilen, fiyat-kalori performansı diğer yakıt ve kömürlere göre en uygun çıkan bir kömürdür. Ön ocaklı, skoç, hareketli ızgara, sonsuz ızgara ve akışkan yataklı olmak üzere bir çok kazan tipinde yanabilen bir kömürdür. Soma 0,5-10 toz kömürü aynı zamanda kükürt ve kül oranı düşük çevreci bir kömürdür.

Soma 0,5-10 toz kömür analiz değerleri

Orjinal Kalori: 4.700-5.000kkal/kg 

Kuru Baz kalori: 5.500-6.000 kkal/kg

Kül Değeri:%10-14

Kükürt oranı: %1 

Nem oranı: %15-20

Amacımız sanayi kuruluşlarının mevcut kazanına göre en uygun kömürü en uygun fiyatlarla zamanında işletmenize ulaştırabilmektir. Sanayi kuruluşlarındaki kazan sistemlerini çok iyi tanıyan firmamız sistemlerinizdeki eksiklik veya yapılan yanlışlarla ilgili de danışmanlık ve taahhüt hizmeti de vermektedir. İsteyen firmaların mevcut birim buhar tüketimlerini tespit ederek, daha düşük birim maliyetleri taahhüt etmektedir. Böylece sanayi kuruluşlarının rekabet gücü artarak daha iyi karlılıklara ulaşmalarını sağlamaktayız.

 

 

Sanayi kuruluşlarındaki en önemli unsur kömürün zamanında ve istenilen kömür kalitesinde istikrarlı bir şekilde firmaya gelmesidir. Biz de İNCİ ENERJİ olarak kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden bir çok sanayi kuruluşunun kömürünü vererek tüketimlerini hızla düşürmekteyiz.

 

İNCİ ENERJİ olarak; İthal Kömürlerde İzmir Aliağa, Gebze, Gemlik, İskenderun, Samsun ve Isparta ilindeki tesislerle, Yerli Kömürde de Manisa Soma, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Muğla, Denizli gibi bir çok ildeki yerli kömür ocaklarıyla çalışmaktadır. Amacımız kalori, fiyat ve lojistik anlamda en ideal kömürü sizlere problemsiz şekilde ulaştırmaktır.

 

 

Ayrıca sanayi kuruluşlarının kazanlarını özel ithal makinalarla temizleyerek, ısı transfer yüzeylerindeki iletimi artırarak enerji tüketimlerini %10-25 arasında düşürmekteyiz.