Madencilik

Madencilik

İNCİ ENERJİ Denizli'de 1992 yılından beri bütün yatırımlarını kömüre yaparak, en kaliteli kömürlerle müşterilerinin tüketimlerini en aza indirmeye çalışmıştır. Sanayi ve ısınma  kömürlerinde uzmanlaşarak en iyi hizmeti müşterilerine sunmayı ilke edinmiştir. Sanayi kazanları, ısınma kazanları ve sobalar için ideal kömür seçimi önemlidir. Ayrıca firmamız tasarruf sağlayan özel kazan temizleme  sistemleriyle tüketiminizi %40'lara kadar düşürmeyi başarmıştır. İNCİ ENERJİ olarak tüm müşterilerimize bu hizmetleri sunan Türkiye'deki tek kömür firması olmanın gururunu yaşıyoruz.

TÜRKİYE'DE KÖMÜR

Türkiye'de kömür uzun yıllardan beri tüketilen bir yakıttır. Bunun en önemli nedenleri ekonomik ve güvenilir bir yakıt olmasıdır. Türkiye'de bir çok sanayi kuruluşu buhar kazanları için gerekli enerjiyi kömürden karşılamaktadır. Buradaki en önemli unsur  buhar kazanı için yanma verimliliği en yüksek kömürü belirlemektir. Biz sanayi kuruluşları için kazan keşif çalışmasından sonra en ideal kömür seçeneklerini müşterilerimize sunmaktayız. Isınma için kömür kullanılan konutlarda kömür diğer yakıtlar gibi brülörle yanmadığı için kazan veya yakma sistemleri kapandığında uyku moduna  geçerek ısıyı muhafaza etmektedir. Böylece kazanınız uyku modunda olduğu halde eviniz ısı konforunu korumaya devam etmektedir.

Türkiye'de oluşan hava kirliliğinin en büyük nedenlerinden biri olarak kömür gösterilmektedir. Fakat  kömür dışında bir çok faktör hava kirliliğini etkilemektedir. Isınma ve sanayi kazanlarında yakıt olarak çaput, hurda lastik, atık yağ gibi yakılması yasak olan maddeler kullanılmaktadır. Trafikteki bir çok eski aracın egzos emisyon değerleri izn verilen ölçülerin üzerindedirve hava kirliliğine yol açmaktadır. Kaliteli bir kömür uygun ortamda düzgün bir şekilde yakılırsa dış ortamı kirletme oranı doğalgaz ile neredeyse aynıdır. Kaliteli ithal kömürdeki kükürt oranı %0,5 den fazla değildir. Kısacası uygun olmayan yanma sistemlerinde yapılacak iyileştirmeler ve kontrollerden sonra içerisinde kullanılacak kömür hem güvenilir hem de temiz yakıt olarak nitelendirlebilir.

Bugün İNCİ ENERJİ olarak başta Denizli, İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Çanakkale, Isparta, Antalya, Balıkesir illeri olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanına kömür pazarlama ve dağıtımını yapmaktayız. Özellikle Ege Bölgesinde MAVİ KARBON, KARYAK, ALKOR, PROKAR, ELİ SOMA, GLİ TUNÇBİLEK markalarıyla pazarda ciddi bir etkinliğe sahibiz.