MAKALELER

MAKALELER

28/02/2018

Temiz Kazanın Bize Kazandırdıkları


Kategori:Genel 
Gönderen: admin

Enerji verimliliği yüksek bir kazan , aylık tesis harcamalarınızı düşürmenin yanı sıra  , sera gazları emisyonunu da azaltarak çevre korunmasına  katkıda bulunmanızı sağlar.

Yıllık tüketilen yakıtın verimli kullanılması aynı zamanda ekipmanında verimli kullanıldığının bir ölçütüdür. Yüksek verimliliğe sahip ürünler elektronik ateşlemeye sahip ve daha fazla ısı elde etmeyi amaçlayan çeşitli özelliklere sahip ürünlerdir.

Bir tesis için kazanda enerji maliyetlerini azaltmanın ilk adımı enerji verimi yüksek kazanla çalışmaktır. Ancak bir kazanın yüksek verimle çalışabilmesini sağlamak düzenli bir kazan bakım programıyla mümkündür.  Kazan boru temizlikleri, su şartlandırma kimyasallarının kullanılması, kazana yumuaşak verilmesinin sağlanması  ve kimyasal temizlikler bu bakım programının örneklerindendir.

Kazan  yanma sonucunda oluşan kurum ve katran kazan borularının iç yüzeylerine yapışarak ,ısı transferini olumsuz yönde etkiler. Alev duman borulu kazanlarda bu şekilde oluşan bir kirlilik kazan verimini %5-%15 oranlarında düşmesine neden olmaktadır.

Kazan temizliği yapılmadan, kazanın devamlı olarak çalıştırılması sonucunda, bu durumun olumsuz etkileri katlanarak devam edecek ve kazan etkin bir şekilde çalışmayacaktır. Dolayısı ile enerji tüketimi ciddi oranda artış gösterecektir.

Bununla birlikte, yakıt maliyetleriniz yükselmeye devam ederken ,ileride tüm ısıtma sisteminize yansıyacak olumsuz durumlar da yaşanabileceğinden ,bu konunun üzerinde  ciddiyetle durulması gerekmektedir.

Kazanınız ile ilgili detaylı ve verimli bir temizlik için Goodway olarak size, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek ürünler sunuyoruz.

Yapacağınız temizliğe , portföyümüzde yer alan fırça ve aparatları da ekleyerek hafif, ağır tüm kirlilikler üzerinde etkin ve hızlı bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz.

Kazanlardaki ısı transferini önemli ölçüde etkileyen diğer bir husus ise su kısmında meydana gelen kireç tabakasıdır. Olaşan kirecin sistemden uzaklaşabilmesi için asit çevrimi yapılmalıdır. Bu anlamda ,kimyasal çevrim tankımız GDS-PH-15 otomatik kireç çözücü, çevrim boyunca sistemdeki PH’ı sürekli izleyip analiz ederek ,kazan kireçten tamamen arındırılana dek kimyasal enjeksiyonunu otomatik olarak gerçekleştirir. Reaksiyon bittikten sonrada sinyal vererek sistemle ilgili temizliğin sonlandığının bilgisini verir.

Dikkat edilecek diğer önemli bir nokta da korozyon ve aşırı ısınma dan kaynaklanan genellikle kaynak noktalarındaki temizlik sonrası ortaya çıkan sızıntılardır. Bu durumda kazanınızın tamir edilmesi gerekmektedir.

Goodway dünyada HVAC sistemleri üzerine, en kaliteli temizleme ürünlerini sunarak, sektöründe bir dünya lideri olarak yerini korumaktadır. Kazan temizleme sistemlerimiz ve ürünlerimiz, size bu alanda en son teknolojiyi sunarak, enerji maliyetlerinizin azalmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.